Váš svet kvalitnej kávy

Kávovary JURA, BANUA café a Jamaica Blue Mountain káva

JURA - švaičiarke kávovary

kávovary JURALeo Henzirohs, zakladateľ firmy Jura, si v roku 1931 vytýčil cieľ: "Vyrábať  veci, ktoré ľuďom uľahčia život". Od r. 1931 tak švajčiarska spoločnosť s elektroprístrojmi JURA AG napomáha rozvoju špičkovej elektroniky určenej predovšetkým pre využitie v domácnosti. Postupne sa stala priekopníkom v oblasti automatických espresso/kávovarov.

Chuťovo dokonalé Espresso to nie je súhra náhod, ale dodržanie radu maličkostí v celom priebehu prípravy nápoja. Plno automatické kávovary JURA sú navrhnuté tak, aby vždy pripravili dokonalú kávu. Rozmanitosť možností v nastavení Vám dopraje skutočné kávové potešenie z obľúbených druhov a špecialít či už zvolíte sériu ENA, IMPRESSA alebo GIGA.

Spoločnosť JABLUM Slovakia je autorizovaným predajcom kávovarov JURA na Slovensku. Radi Vás uvítame v predajni Elmina v Bratislave.

BANUA - čerstvo pražená káva

Pražení kávyKáva BANUA, 100% Arabica, sa pripravuje výlučne  z čerstvo pražených a starostlivo vybraných kávových zŕn. Tie pochádzajú  z vysokohorských plantáží oblasti Chiapas a daľších vybraných kávových plantáží v Llatinskej  Amerike, kde majú kávové zrná ideálne prírodné podmienky pre svoj rast.

Po zbere čaká na plody kávovníka ešte dlhý proces,kým sa pri pražení premenia  zo zelenej kávy na čerstvo upražené kávove zrnká kávy BANUA. A práve praženie je jeden z najdôležitejších krokov pri výrobe kávy. Vďaka nášmu vybranému spôsobu praženia nájdete v chuti kávy BANUA tóny orieškov, čokolády a zažijete úžasné chuťové doznievanie na podnebí.

Kávu BANUA doporučujeme  ako ideálnu voľbu pre kávovary JURA a iné automatické kávovary. Ochutnať  ju môžete tiež  v rade partnerských kaviarní  v Českej a Slovenskej republike.

JABLUM - 100% Jamaica Blue Mountain káva

Jamaica Blue Mountain káva„Káva z Blue Mountains a ďaľších prvotriednych jamajských horských plantáží je taká, že skutočne nezostáva nič iné, než zložiť chválu spôsobu, akým byla pripravená – a nenapadá ma žiadne zlepšenie kávy, ktorá  je takmer  tak dokonalá, ako je to len možné, či už vzhľadom , alebo, čo je ešte dôležitejšie,  chuťou.“

Britský znalec kávy zložil túto poklonu jamajskej káve,  zaslanej na Koloniálnu  výstavu v Londýne v roku  1887. Káva JABLUM - Jamaica Blue Mountain sa aj dnes radí mezi najlepšie na svete a dáva potešenie kráľovskej rodine i najnáročnejším milovníkom kávy na svete, ktorí  hľadajú to najlepšie bez ohľadu na cenu.

Spoločnosť  JABLUM Slovakia je výlučným dovozcom kávy JABLUM - Jamaica Blue Mountain do Slovenskej republiky. Ochutnajte jedinečnú kávu - JABLUM to nie je káva, to je zážitok...