Váš svet kvalitnej kávy

Káva Jamaica Blue Mountain - gurmánsky zážitok aj bez kofeínu

Jamaica Blue Mountain Decaffeinated. Novinka dopĺňa súčasný rad exkluzívnej kávy, ktorú znalci z celého sveta vyhľadávajú pre jej plnú arómu a rafinovanú chuť.

Spoločnosť JABLUM Czech, s. r. o., uvádza na český trh výnimočnú kávu Jamaica Blue Mountain Decaffeinated. Novinka dopĺňa súčasný rad exkluzívnej kávy, ktorú znalci z celého sveta vyhľadávajú pre jej plnú arómu, rafinovanú chuť, neobvyklú sladkosť a silnú rozhodnú vôňu. Tento jedinečný zážitok si môžu prvýkrát vychutnať aj milovníci čierneho moku bez kofeínu, a to v zrnkovej alebo mletej podobe.

„Táto výnimočná jamajská káva sa pripravuje zo zŕn odrody arabica – Jamaica Blue Mountain GRADE 1. Bezkofeínová verzia sa pripravuje prostredníctvom tzv. švajčiarskeho procesu, keď je káva šetrnou metódou zbavená 99,9 percenta kofeínu, a to bez akýchkoľvek chemikálií. Ide o proces, keď sa káva kompletne vylúhuje v horúcej vode a pare a výluh sa následne prefiltruje. Uvoľnený kofeín sa z neho odstráni. Vďaka opätovnému máčaniu zŕn v už čistom výluhu bez kofeínu, obsahujúcom iba aromatické látky, je výsledná chuť dokonale vyvážená, rovnako ako pri klasickom rade Jamaica Blue Mountain,“ priblížil Petr Nývlt, riaditeľ spoločnosti JABLUM.

Jamaica Blue Mountain je vďaka silnej aróme a vyváženej kyslosti hodnotená ako jedna z najlepších káv na svete. Zrná pochádzajú z plantáží vo vysokých horách na východe Jamajky. Majú modrozelenú farbu a sú obohatené kombináciou priaznivej nadmorskej výšky, pôdy bohatej na minerály a ideálneho slnečného svitu. Ich kvalita je daná vyšľachtením druhu, rovnako ako ručným zberom, triedením a spracovaním. Zrná sa pražia tesne pred expedíciou, čo zaručuje ich čerstvosť u spotrebiteľov kdekoľvek na svete.

Káva Jamaica Blue Mountain Decaffeinated je v predaji vo vákuovom balení (227 gramov) s exkluzívnym prebalom v podobe jutového vrecka s vinetou JABLUM. Spolu s ňou si pochutnáte aj na vynikajúcich mandliach JABLUM obalených v horkej čokoláde plnej poctivého kakaa. Samozrejme, aj táto káva je certifikovaná Coffee board of Jamaica. Milovníci čierneho moku tak majú istotu, že si vychutnajú skutočne najkvalitnejšiu kávu zodpovedajúcu prísnym požiadavkám jamajského kávového certifikačného úradu.

pdfTlačová správa k stiahnutiu