Váš svet kvalitnej kávy

Kaviarne Banua pribúdajú, ďalšia v Prešove

Najnovšiu kaviareň s prémiovou kávou BANUA nájdete  aj v Prešove. Po Bratislave a Bojniciach ide o tretiu kaviareň otvorenú za českými hranicami.

„Banua café nerieši vzdialenosti, o čom svedčí aj otvorenie nového podniku v Prešove. Partnerská kaviareň tu vznikla zo záujmu o prémiovú kávu Banua, rovnako ako v ďalších mestách v Čechách či na Slovensku. Všetky partnerské kaviarne majú veľmi príjemné prostredie, vynikajúcu ponuku jedla a hlavne vyškolený personál, ktorý vám pripraví šálku z čerstvo praženej kávy Banua vždy v rovnakej kvalite,“ priblížila Lenka Matoušová, produktová manažérka pre značku BANUA.

kavárna v Prešověkavárna v Prešověkavárna v Prešově

Zrná tejto stopercentnej arabiky pochádzajú najmä z vysokohorských plantáží mexického štátu Chiapas. V nadmorskej výške viac než 1 100 metrov nad morom získavajú jemnú chuť s minimom kyslosti. Starostlivo vybrané zrná sa pražia podľa chránenej receptúry Banua tesne pred expedíciou, a to v Českej republike. Káva má príjemnú, jemne ovocnú vôňu, miernu kyslosť a jemnú, skôr sladšiu chuť s tónmi orieška a čokolády.

Partnerské kaviarne Banua v Čechách nájdete v Liberci, Mikulove, Mladej Boleslave či Brandýse nad Labem. Na Slovensku v zmieňovaných Bojniciach,  Prešove a v Luxor café Bratislava. Kávu Banua si však môžete kúpiť aj v značkovom obchode BANUA na www.banua.cz. Okrem rôznych balení, vrátane darčekových, tu nájdete aj hrnčeky alebo vynikajúce mandle v čokoláde plné poctivého kakaa.

O spoločnosti JABLUM

Spoločnosť JABLUM Czech, s. r. o., je výhradným dovozcom exkluzívnej certifikovanej kávy Jamaica Blue Mountain a autorizovaným distribútorom švajčiarskych kávovarov JURA v Českej republike. Zároveň vyrába a distribuuje vlastnú značku čerstvo praženej kávy BANUA, 100 % arabicu pripravovanú z kávových zŕn pochádzajúcich z oblasti Chiapas a vysokohorských plantáží Latinskej Ameriky.

pdfTlačová správa k stiahnutiu