Váš svet kvalitnej kávy

Najlepšia káva pre automatické kávovary

Redaktori z časopisu SELL zisťovali aká káva je najlepšia pre domáce kávovary. Ochutnali aj čerstvo praženú kávu BANUA...

Kvalitné domáce automatické kávovary dnes pripravia dokonalé espresso, cappuccino i ďalšie špeciality jedným stisknutím tlačidla. Ani ten najlepší kávovar ale neurobí aromatickú a chuťovo lahodnú kávu, pokiaľ doňho nenasypete kvalitné kávové zrnká.

Pre obchodníkov je predaj kávy ku kávovaru ďalšou možnosťou, ako  zákazníkovi dať dôvod do obchodu sa v budúcnosti vrátiť. Stále väčšiu obľubu si u majiteľov kvalitných kávovarov získava káva BANUA. Na český trh ju pred časom uviedla spoločnosť JABLUM Czech s.r.o., tú milovníci kvalitnej kávy poznajú ako dovozcu jednej z najlepších káv sveta, jamajskej  Blue Mountain.

BANUA - čerstvo pražená káva

Káva BANUA, 100% arabica, sa pripravuje výlučne z čerstvo pražených kávových zŕn pochádzajúcich z plantáží oblasti Chiapas v Mexiku a vybraných vysokohorských plantáží Latinskej Ameriky .Vďaka nadmorskej  výške 1 100 až 1 200 m n. m. sa BANUA vyznačuje veľmi  miernou kyslosťou a jemnou chuťou so stopami orieškov a čokolády. Zrná sa pražia v Českej republike, pre zaistenie maximálnej čerstvosti kávy.

BANUA je v predaji v zrnkovej i mletej forme, ktorá je vhodná pre prístroje určené k príprave espresa, ale i pre kávovary. Balenie v kvalitných trojvrstvových 250g vreckách  s ventilčekmi  Aroma System je veľmi dôležité . Kávové zrná na vzduchu totiž veľmi rýchlo strácajú arómu, čo má negatívny vplyv na chuť pripravovanej kávy. Pre domácnosti sa preto veľké balenie kávy nehodí. Štvrťkilové balenie je možno rýchlo spotrebovať, a užiť si tak plnú chuť a aróma kávy BANUA.

Pretože nás čerstvo pražená káva nalákala, vybrali sme sa za jej vôňou do firmy JABLUM Czech s.r.o. Nad šálkou skutočne výborného espresa sme sa o káve a jej predaji porozprávali  s Lenkou Matoušovou, produktovou manažérkou kávy BANUA:

Ako sa dnes káva v retailových obchodoch predáva?

Ako výrobca kávy BANUA veríme, že ku kvalitnej káve patrí aj kvalitný predaj. Všetkým  obchodníkom preto poskytujeme preškolenie ich pracovníkov o káve, základoch prípravy kávy. Predavači tak vedia nielen  zákazníkom ponúknuť  kávovar, ale najmä  poradiť v jeho používaní a príprave kávy.
Ponuka kávy v obchode a znalosti predajcov sa tak ľahko odrazia vo zvýšenom záujme zákazníkov i o kávovary samotné.
Káva sa ale asi ťažko ponúka, keď ju zákazník nemôže ochutnať?
Máte pravdu, jedno ochutnanie vydá za tisíc slov. Pre obchodníkov sme preto pripravili rad noviniek, ktorými podporujeme predaj čerstvo praženej kávy BANUA v ich obchode. Jednou z možností je inštalácia nášho kávovaru priamo v obchode u obchodníka. Ten má potom možnosť  zákazníkom ponúknuť  ochutnávku kávy BANUA.

Nie všade je ale možné ukážkový kávovar nainštalovať…

Áno, myslíme aj na obchodníkov, ktorí nemôžu ukážkový kávovar využiť, alebo na internetový predajný kanál. Veľmi úspešné sú vzorkové 100g balenia kávy BANUA, ktoré poskytujeme zdarma a obchodníci ich využívajú ako „darčeky“ pre zákazníkov k zakúpenému kávovaru. Káva BANUA je tak prvou voľbou zákazníka pre naplnenie nového kávovaru. Na základe tejto dobrej skúsenosti sa neskôr zákazníci ku káve BANUA radi vracajú.

Najsilnejšou časťou roku je pre predaj kávovarov bezpochyby vianočné obdobie, ako je to s kávou?

Samozrejme i pre nás je vianočné obdobie veľmi významné. V spolupráci so značkou kávovarov JURA pripravujeme rad prezentačných ochutnávok na vybraných akciách. Priaznivci dobrej kávy v našej vianočnej ponuke nájdu veľmi atraktívne darčekové balenie kávy BANUA s originálnymi šálkami.

Nad šálkou dobrej kávy BANUA v libereckej spoločnosti JABLUM Czech s.r.o. čas príjemne, ale veľmi rýchlo utiekol. Radi sa však do tejto kávou voňajúcej fi rmy v budúcnosti  vrátime. Na záver dodajme poslednú informáciu. Do konca roku káva BANUA vstúpi tiež na slovenský trh.

Časopis SELL ke stažení

pdfTlačová správa k stiahnutiu